Ciąg dalszy nawiązań elementów gry planszowej "Eldritch Horror" do literatury H.P. Lovecrafta i innych twórców horrorów:

Cthulhu - Wielki Przedwieczny, od którego imienia pochodzi nazwa całej Mitologii. Przed eonami Cthulhu wraz ze swoją armią przybył na Ziemię i wypowiedział wojnę Starszym Istotom. Konflikt trwał miliony lat, lecz Starszym Istotom w końcu udało się uwięzić Cthulhu w mieście R'lyeh. Stwór pogrążony jest w wiecznym śnie i dopiero Syzygium planet w naszym układzie może zdjąć z niego zaklęcie. Przedwieczny pojawia się w całej okazałości w opowiadaniu "Zew Cthulhu" z 1926 roku.

Hydra - olbrzymia łuskowata istota żyjąca na dnie Atlantyku, której cześć oddawali mieszkańcy portu Innsmouth z opowiadania "Widmo nad Innsmouth" z 1927 roku. Przywódczyni i matka Istot z Głębin.

Kolor z przestworzy - pojawia się w opowiadaniu pod tym samym z 1927 roku. Ma niezwykłe właściwości fizyczne i wywołuje silne promieniowanie, groźne w dla fauny i flory.

Mi-Go - owadopodobne istoty z Yuggoth (Plutona), które znaleźć można w opowiadaniu "Szepczący w ciemności" i "W Górach Szaleństwa" z 1931 roku.

Shoggoth - efekt eksperymentów genetycznych Starszych Istot z Antarktydy. Lovecraft często wspomina o Shoggothach w swoich tekstach, najwięcej informacji o nich znaleźć można w opowiadaniu "W Górach Szaleństwa" z 1931 roku.

Czytany 668 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 październik 2017 11:16