SCENARIUSZ DO GRY ELDRITCH HORROR

CTHULHU

"Obłęd z odmętów"

Przed wieloma eonami Cthulhu przybył z giwazd wraz ze swymi braćmi Gwiezdnymi Pomiotami. Teraz pogrążony jest we śnie w zatopionym mieście R'lyeh. Czeka, aż gwiazdy będą w porządku i będzie mógł powrócić.

Źródło literackie: opowiadanie "Zew Cthulhu", H.P. Lovecraft, 1928 rok

Początek tury zagłady: 12

Powiązane potwory: Istota z Głębin, Gwiezdny Pomiot, Hydra, Cthylla

 

Zamykasz oczy i pozwalasz odpłynąć myślom, wsłuchany w kojący szum fal. Obracasz w dłoniach dziwaczną figurkę - nie wiedzieć czemu, dotykanie jej drewnianych krawędzi dział na ciebie kojąco.

Obowiązki jednak wzywają, więc, choć ci się to nie uśmiecha, musisz do nich wrócić. Mimo to za każdym razem, kiedy czytasz napis wyrzeźbiony na podstawie figurki, twe serce przepełnia radość.

"Ph'nglui mglw'nafh Cthulhu R'lyeh wgah'nagl fhtagn"

TAJEMNICA: ROZGNIEWANE MORZA

Nad Y'ha-nthlei, Ahu-Yhloa i innymi zatopionymi miastami Istot z Głębin, rozpętały się straszliwe sztormy.

TAJEMNICA: ATAK ISTOT Z GŁĘBIN

Straszliwe sztormy chłoszczą rybackie wioski na wybrzeżach całego świata, ale to jedynie preludium przed nadciągającą armią Istot z Głębin!

TAJEMNICA: KRÓLOWA Z GŁĘBIN

Matka Hydra przybywa z Y'ha-nthlei, aby poprowadzić niezliczone roje swych dzieci.

TAJEMNICA: GWIAZDY SĄ W PORZĄDKU!

Osoby o szczególnej wrażliwości i wyznawców Cthulhu na całym świecie ogarnia szaleństwo. Ruszają ku morzy,aby stać się świadkami powrotu Przedwiecznego.

TAJEMNICA: WYNURZENIE R'LYEH

Eony temu, wskutek zapomnianego kataklizmu miasto R'lyeh zniknęło w odmętach oceanu. Pozostało uwięzione na dnie, czekając na właściwy czas, by powrócić na powierzchnię. Ten czas właśnie nadszedł.

TAJEMNICA: OBSERWACJA GWIAZD

Cthylla wyrusza z zatopionego miasta Yhe, aby wypełnić swe przeznaczenie. Córka Cthulhu urodzi reinkarnację swego ojca, jeśli jego ciało zostanie zniszczone.

OSTATECZNA TAJEMNICA: NADCHODZĄCY Z GŁĘBIN

W końcu nadszedł czas. Istoty z Głębin przełamały Znak Starszy Bogów, utrzymujący ich władcę we śnie. Cthulhu powstaje ponownie i szaleństwo wdziera się do snów każdej żywej istoty.

Czytany 509 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 styczeń 2017 19:48