SCENARIUSZ DO GRY ELDRITCH HORROR

YOG-SOTHOTH

"Czyhający w Progu"

Czarownicy od eonów przyzywają moc Yog-Sothota, aby naginać rzeczywistość do swej woli. Ten niepojęty Przedwieczny istnieje jednocześnie we wszystkich miejscach i czasach, uwięziony między wymiarami. Bramy pomiędzy światami otwierają jednak coraz częściej i wkrótce Yog-Sothoth będzie wolny.

Źródło literackie: opowiadanie "Koszmar w Dunwich", H.P. Lovecraft, 1929 rok

Początek tury zagłady: 14

Powiązane potwory: Koszmar z Dunwich, wiedźma, czarownik

 

Ze związku wiedźmy Lavinii Whateley z Bogiem Zewnętrznym Yog-Sothothem narodziła się istota tak ohydna i zdefromowana, że Whateleyowie przez lata trzymali ją w ukryciu, w stodole na swojej farmie w Dunwich w Massachusetts.

Teraz jednak wszyscy Whateleyowie są martwi albo gdzieś zniknęli, a bestia wyrwała się na wolność i sieje zniszczenie, zgodnie z wolą potwornego ojca.

TAJEMNICA: MIESZKANIEC OTCHŁANI

Yog-Sothoth istnieje we wszystkich miejscach i czasach. Przedwieczny obdarzy wiedzą i mocą każdego, kto o to poprosi, ale cena potęgi jest zawsze straszliwa.

TAJEMNICA: ZNAJOMOŚĆ SZTUKI TAJEMNEJ

Ludzkość nie powinna igrać z mistycznymi mocami. Yog-Sothoth jest esencją magii i osoby mające styczność z czarnoksięstwem zawsze staną się marionetkami Przedwiecznego.

TAJEMNICA: OTCHŁAŃ MIĘDZY ŚWIATAMI

Powiadają, że dawno temu Yog-Sothotha uwięziono w miejscu, w który nic nie istnieje, w straszliwej pustce między wymiarami.

TAJEMNICA: KAMIENNE KRĘGI

Na całym świecie wyznawcy Yog-Sothotha gromadzą się w starożytnych miejscach mocy, wyznaczonych przez kręgi ogromnych kamieni, wzniesione nie wiadomo jak tysiące lat temu.

TAJEMNICA: GDZIE PRZYBEDĄ PRZEDWIECZNI

Yog-Sothoth chce wyrwać się z przestrzeni pomiędzy wymiarami, rozdzierając przy tym na strzępy naszą rzeczywistość.

TAJEMNICA: POMIOT YOG-SOTHOTHA

Lavinia Whateley urodziła straszliwego potwora, który teraz przywołuje swego ojca...

OSTATECZNA TAJEMNICA: KLUCZ I BRAMA

Przedwieczna groza rozdziera na strzępy zasłonę oddzielającą światy i przenika przez szczeliny do naszej rzeczywistości.

Czytany 446 razy Ostatnio zmieniany czwartek, 19 styczeń 2017 19:48