Ciąg dalszy nawiązań elementów gry planszowej "Eldritch Horror" do literatury H.P. Lovecrafta i innych twórców horrorów:

Groteskowa statuetka - pojawia się w opowiadaniu "Zew Cthulhu" jako totem kultystów z bagien w Luizjanie. Prowadzący śledztwo w sprawie tajemniczych porwań inspektor Legrasse natrafia na ślad podobnych obiektów wydobytych na stanowiskach archeologicznych na całym świecie.

Król w Żółci - potężny artefakt, bezpośrednio związany z mocą Hastura, jednego z Przedwiecznych z dodatku "Widma Carcosy". Identycznie nazywa się zbiór opowiadań Roberta W. Chambersa, w których głównym elementem jest wspomniany przedmiot.

Lśniący Trapezoedr - kryształ, który pojawia się w opowiadaniu "Duch Ciemności" z 1935 roku. Dzięki temu artefaktowi bohater był w stanie doznać wizji odległych zakątków kosmosu oraz innych wymiarów.

Necronomicon - najsłynniejszy wolumin Lovecrafta, który przewija się praktycznie w co drugim opowiadaniu. Zawiera niebezpieczną, zakazaną wiedzę tajemną i odniesienia do Wielkich Przedwiecznych. Napisał ją Arab Abdul Alhazred w 730 roku i jej łaciński przekład znajduje się w kilku prestiżowych uczelniach na całym świecie.

Nienazwane Kulty - po niem. "Unaussprechlichen Kulten", a także zwana Czarną Księgą. Wymyślona przez Roberta E. Howarda (twórcę Conana Barbarzyńcy) księga zakazanej wiedzy, napisana przez okultystę Von Juntza. W księdze znaleźć można informacje na temat wielu aspektów mitów. Są tam poruszone kwestie podróży międzywymiarowych, jest opis kontynentu MU wraz z jego językiem, a także historia tego, jak T’Yog próbował skończyć tyranię Ghatanothoy oraz wskazówki odnośnie Ery Hyboriańskiej. Pojawia się w kilku tekstach zarówno Howarda jak i Lovecrafta, jak "Dzieci Nocy" z 1931 roku.

Czytany 214 razy Ostatnio zmieniany niedziela, 01 październik 2017 11:15