STREFA MROKU (1959 - 1964)

Kultowy serial z pogranicza fantasy i science-fiction, oparty na pulpowych czasopismach z lat 30. i 40. Trzykrotny zwycięzca nagrody Hugo dla najlepszego przedstawienia dramatycznego (w latach 1960, 1961 i 1962) oraz laureat wielu cenionych nagród filmowych. Dosłownie klasyka, z którą każdy fan fantastyki powinien się zapoznać!

Krótko o fabule: Każdy odcinek przedstawia inną historię mniej lub bardziej fantastyczną, osadzoną w różnych okresach historycznych.

  

Odcinek 1: Samotnie wałęsający się po wiejskiej drodze mężczyzna zmaga się z amnezją. Trafia do niewielkiego, opuszczonego miasteczka, a choć nie spotyka żadnej żywej duszy, ma nieodparte wrażenie, że jest obserwowany. Izolacja sprawia, że bohater powoli traci zmysły. Czyżby został jedynym człowiekiem na Ziemi?

Odcinek 2: Uliczny sprzedawca w starszym wieku niespodziewanie spotyka Śmierć, która oznajmia mu, że o północy pożegna się z życiem. Zaskoczony mężczyzna usiłuje za wszelką cenę wynegocjować przełożenie terminu swojego "zejścia" ze świata.

  

Odcinek 3: Dziki Zachód, lokalny pijaczyna, Denton, znajduje na ulicy rewolwer. Przed laty był cenionym i szanowanym rewolwerowcem, lecz stoczył się i utracił pewność siebie. Dzięki broni znów czuje się na siłach, ludzie są dla niego mili a łobuzy, które się nad nim znęcali zaczęli czuć wobec niego respekt. Denton wydaje się szczęśliwy ze zmiany w swoim życiu, do czasu jak pewien rewolwerowiec wyzywa go na pojedynek.

Odcinek 4: Dawna gwiazda filmowa nie może pogodzić się z upływem lat i słabnącą sławą. Całkowicie zatraca się w świecie własnych filmów, bez przerwy przeglądając taśmę 16 mm.

Odcinek 5: Biznesmen postanawia udać się na krótką wycieczkę w rodzinne strony by przypomnieć sobie szczęśliwe lata dzieciństwa. Nagle przenosi się w przeszłość, gdzie spotyka swoich rodziców a także samego siebie jak nastoletniego chłopca.

Odcinek 6: Egocentryczny hipochondryk zawiera pakt z diabłem. W zamian za swoją duszę ma dostać nieśmiertelność.Już na drugi dzień postanawia wykorzystać swoje zdolność i wywołuje wypadek w metrze. Kolejne próby popełnienia samobójstwa tylko podnoszą adrenalinę u bohatera. Z czystej ciekawości chciałby zostać skazany na śmierć na krześle elektryczny - w tym celu przyznaje się na policji do zrzucenia własnej żony z dachu.

Słowa klucze: podróże w czasie, magia, światy równoległe, podróże w kosmosie, mutacje, eksperymenty, mityczne istoty

Czytany 478 razy Ostatnio zmieniany sobota, 04 listopad 2017 16:39