Pracownia Orange

Klub Gier i Fantastyki GROFAN rozpoczął działalność w 2015 roku. Jest to grupa młodych i prężnych wolontariuszy, przede wszystkim miłośników gier planszowych, którzy dwoją się i troją by w naszej okolicy dzieci, młodzież oraz dorośli wspólnie spędzali czas i wymieniali się zainteresowaniami. Komiksy, literatura science-fiction lub fantasy, filmy, gry wideo i planszówki, gadżety, wszystko co łączy tzw. Geeków. Od czasu do czasu w Grójeckim Ośrodku Kultury przy ul. Piłsudskiego spotykamy się na wspólne granie czy przeglądy klasyków kina (toż to zbrodnia nie wiedzieć kim był Bruce Lee, prawda?).

Dwa razy do roku organizujemy pokaźny zlot fanów gier i fantastyki, konwent GEEK EXPANSION. By zacieśnić współpracę z lokalnymi stowarzyszeniami i biznesem (jak Komputronik Grójec czy Games4U Grójec) oraz rozwinąć nasze działania, wspólnie z mieszkańcami Grójca w 2017 roku zapaliliśmy się do głosowania w konkursie internetowym Fundacji Orange. Dzięki determinacji młodych, nauczycieli, harcerzy i lokalnych społeczników udało nam się zdobyć ponad 20 tys. głosów, osiągając tym samym drugi wynik w skali kraju!

Od stycznia 2018 r. ruszyła nasza Pracownia, wyposażona w laptopy, telewizorem LCD z kinem domowym, drukarkę wielofunkcyjną, konsolę PS4 z goglami VR, projektor multimedialny z ekranem projekcyjnym, zestawami Lofi Robotów, pokaźną biblioteczkę gier planszowych i gier wideo (1995 - 2005). Pracownia mieści się na parterze Grójeckiego Ośrodka Kultury, w samym centrum miasta, gdzie dzieci, młodzież oraz seniorzy mogą bezpłatnie skorzystać z dostępu do Internetu oraz materiałów dydaktycznych. We współpracy z Fundacją Orange rozpoczynamy cykl zajęć edukacyjnych, w tym warsztatów komputerowych. Zachęcamy do wspólnych przedsięwzięć lokalne szkoły, świetlice, stowarzyszenia, kluby oraz kółka zainteresowań!

Wypożyczalnia gier planszowych

Zajęcia z dziećmi i młodzieżą

Warsztaty i prelekcje

REGULAMIN PRACOWNI ORANGE W GOK