Zew Cthulhu

20 lutego 1883 roku, Londyn.

Na oknach Pałacu Buckingham języki mrozu zostawiają fantazyjne ornamenty. Gabinet oświetla elektryczna lampa, światło przefiltrowane przez czerwony abażur z Węgier rzuca ciepłe refleksy na sekretarzyk i twarz kobiety, która trzyma w dłoniach dwa listy. Pierwszy zamókł od deszczu i śniegu nim dotarł do Londynu, lecz drobne pismo wciąż daje się odcyfrować.

...Obawiam się, najmilsza przyjaciółko, że pomyliliśmy się w naszej ocenie sytuacji. Udałem się do Wenecji, by odczytać ostatnią wolę R.T. Śledzono mnie od włoskiej granicy. Kimkolwiek są, nie odstępują na krok mnie i mojej rodziny. Musisz mi wybaczyć, ale po tym, co stało się z Minną nie zaniedbam bezpieczeństwa podróżującej ze mną Cosimy...

Zerka na drugi list. Dużo krótszy, napisany wręcz kaligraficznie, choć można po nim rozpoznać, że dłoń piszącej trzęsła się w każdym zdaniu.

Z głębokim żalem zawiadamiam, że mąż mój, Richard Wagner, umarł 16 lutego 1883 roku w Wenecji podczas snu.

  Cosima Wagner

Wiktoria Hanowerska wzywa służącego. Ten jest już gotowy do jazdy. Odbiera od niej ciężki pakunek i ostrożnie układa w torbie. Jeszcze tej nocy rusza do Yorku, do księcia Leopolda. Nie wie, że wiezie ze sobą klucze do starej rezydencji, rozkaz dla księcia oraz kilka zaproszeń do Królewskiego Towarzystwa Kryptozoologii i Kryptobotaniki.

 

Fanów horrorów i prozy H.P. Lovecrafta zapraszamy do mrożącej krew w żyłach sesji gry fabularnej Zew Cthulhu, osadzonej w XIX wiecznej Anglii. Zgłoszenia możecie nadsyłać pod email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Czytany 652 razy Ostatnio zmieniany środa, 07 wrzesień 2016 13:54